Vozidla nemusí být problém

Jakmile si nějaký podnik pořídí svá firemní vozidla, získá díky nim mobilitu, a tedy nejspíše i určité výhody. Protože se s takovými vozidly dá jezdit za zákazníky, dá se jimi převážet z místa na místo to, co je převážet třeba, je díky nim možné být vždy tam, kde je toho zapotřebí. Zkrátka je tu nejedno plus.

Ovšem současně je tu bohužel i nejedno mínus. A pokud netušíte, jaké, zkuste se hlouběji zamyslet a určitě na to přijdete. Ano, problémy tu mohou být, a to různé. A to nejenom proto, že by mohlo takové vozidlo někde cestou havarovat nebo se porouchat. Tím největším problémem na firemních vozidlech mohou být jejich posádky.

vozidlo na stavbě

Ano, je tomu právě tak. Když zaměstnanec podniku dostane firemní vozidlo, aby s ním někam zajel a odvedl s ním určitou práci, není vůbec jisté, že se tak také stane, respektive není zaručeno, nakolik efektivně bude podobné vozidlo využito a nakolik může být případně zneužito. Zaměstnance totiž může napadnout, že jakmile zmizí z dohledu, může podniknout dejme tomu nějakou tu černou jízdu. Nebo naopak může vozidlo někde odstavit, namísto aby se s ním věnoval zadanému úkolu, může z něj leccos ukrást… Je prostě mnoho záležitostí, jež se dají během služebních jízd učinit, a to logicky na úkor majitele těchto vozidel, tedy firmy.

vojenské auto

A co s tím? Vzniklé škody obvykle zaplatí podnik. Protože se jeho zaměstnanci sotva podaří něco dokázat, když se to stalo někde na cestách, kde u toho nebyli a nemohli být žádní svědci. Podnik platí a platí a připravuje se tak o svůj majetek.

Ale dnes už také nemusí podobně prodělávat. Dnes už je možné zajistit si monitoring strojů a díky tomu si zajistit dohled nad vozidly či stavebními stroji, a to bez ohledu na to, kde se tyto právě nacházejí. Internet tu umožňuje sledování nejednoho parametru i na tu největší vzdálenost, a sledovaní zaměstnanci pochopitelně nebudou tropit neplechu, když by se na ni určitě přišlo.