Pošlete nadbytečná kila na dovolenou!

V poslední době zažívá boom bílkovinná dieta, která je také známá pod pojmenování cyklická ketogenní, proteinová anebo ketonová. Všechny tyto názvy hovoří o jedné stejné keto-dietě.

keto dieta

Její název je odvozen od slova ketóza. Abychom dobře pochopili, na jakém systému dietní režim funguje, pojďme si to vysvětlit. Základem je navození stavu ketózy v organismu, kdy se začínají spalovat samotné tuky a svaly zůstávají zachovány. Při jednostranných dietách, které dietáři často bezmyšlenkovitě drží v domnění, že dělají dobře svému organismu a absolutně nevědí nic o stavbě bílkovin, svalů, jaké potraviny je vhodné konzumovat a nedodržují pravidelnost ve stravování, si většinou spíše uškodí. Dále se odměňují při menším úbytku kilogramů sklenkou alkoholu (jenže bohužel u jedné skleny většinou nezůstane …). Tím vším si říkají o neustálý kolotoč: Co shodím, to naberu. A bohužel jo-jo efekt se stále opakuje a ještě k tomu tito lidé nabírají více kilogramů, než když začali dietku tak zvaně držet.

tloušťka tuk

Proto se zbytečně netrapte a nevhodným dietním stravováním neubírejte tuk tam, kde ho je potřeba, ale ubírejte ho ze skutečných tukových zásob! Pakliže si nevíte rady, poraďte se s odborníky, kteří s vámi projdou vaše stravovací návyky, upozorní vás na chyby, které děláte a neuvědomujete si je. Pokud to s hubnutím myslíte vážně, oslovte ty, kteří své práci rozumí a mohou vám poradit a nabídnout bílkovinnou dietu, při které zaručeně dojde k úbytku váhy, ovšem za podmínek, že budete přesně dodržovat doporučené rady. Nebudete zaměňovat navržené potraviny za jiné. Nebudete ignorovat pravidelný pitný režim. A i když nebudete mít hlad, doporučené jídlo si vždy připravíte a spořádáte. Základ úspěchu je soustavnost a ukázněnost.

Měli byste respektovat doporučený řád a přijmou ho za vlastní. „Nárazovky“ (nepravidelnost v jídle) se tu netrpí. Jen tak dojdete ke stanovenému cíli a úbytku kilogramů, které vám znepříjemňují život.