Spojeni on-line s přírodou

I to není problém. Můžete relaxovat v přírodě, i když v ní zrovna nebudete. Jak? Stačí si zapnout přímý přenos na internetu. Hitem jsou web kamery, které zabírají krmítka, budky či přírodní rezervace. U nás je asi nejznámější záchranná stanice živočichů Makov. Stanice byla založena v roce 1993 a pomáhá zraněným, nemocným nebo handicapovaným volně žijícím živočichům. Jak se zde žije, můžete zahlédnout na dvou webových kamerách. Jedna zachycuje krmítko a druhá jezírko. Přenos je vysílán 24 hodin denně. A pokud rádi pomáháte, je zde možnost přispět. Provoz záchranné stanice i zajištěni přenosu webkamerou je finančně náročný. Na stránkách záchranné stanice, hned nad videi, se dozvíte bližší informace.Sojka na stromě.jpg
Další bezva stránku s online přenosy najdete na zoocam. Zde je dokonce umístěno několik přímých přenosů. Můžete si vybrat, zda chcete sledovat zvířata z volné přírody z Afriky, Severní Ameriky, Evropy nebo Austrálie, nebo se můžete podívat na přenos ze ZOO z různých koutů světa. Přijdete si zde určitě na své. Mimo webkamer tu můžete nalézt informace o zoologických zahradách v ČR a články o zvířatech.
Také lesy města Písku se přidali k online vysílání z přírody. Záběry z krmítka jsou vysílány v podzimních a zimních měsících, kdy se přikrmuje ptactvo. Ptačí budka nám přibližuje hnízdění ptáků.Gorila v přírodě.jpg
A ani české zoologické zahrady nezůstávají pozadu. Většina českých zahrad má na svých stránkách alespoň jeden přenos. Ať už jde o zátoku rejnoků ve Zlíně, údolí slonů v Praze nebo výběh medvěda grizzlyho v Děčíně. Pokud nechcete hledat na jednotlivých stránkách zoologických zahrad, tak navštivte stránku zoomagazínu, kde najdete sekci webkamer.
Tak až budete mít chvilku, pusťte si jeden z přenosů. Věřte, že po pěti minutách budete zase uvolnění a ani si nevzpomenete na spory se šéfem. Přeji příjemnou zábavu.