Je to ještě láska …?

Lásku si většina z nás představuje jako vztah dvou lidí, kteří jsou a chtějí být spolu dennodenně, vodí se za ruce, prožívají spolu dobré, ale i zlé, a právě láska je utvrzuje v jejich pevné víře, že spolu všechno zvládnou. Manželé, které provází láska, spolu denně komunikují, vyprávějí si o svých zážitcích, snech a touhách a jak jinak, usínají spolu jeden vedle druhého. V lepším případě zapleteni do sebe pod jednou peřinou. Není nic hezčího než si dát pusu na dobrou noc, položit hlavu na mužovo rameno a usínat spolu. Spolu usínat, ale spolu se i probouzet.
on a ona se drží za ruce
Dost romantiky. Probouzíme se sice spolu, ale díky rozličným zaměstnáním a různé pracovní době se ráno rozcházíme do práce každý v jinou hodinu. Ale to základní děláme každodenně. Neodcházíme od sebe, aniž bychom se nerozloučili, nedali si pusu a nepopřáli hezký den. Alespoň jedním z toho obvykle procházíme. A těšíme se vzájemně opět na sebe. Samozřejmě, že každý z nás má své koníčky a zájmy a volný čas trávíme i jednotlivě. Láska znamená zároveň důvěru a svým způsobem i volnost v tom, že nelpíme na tom, že veškerý volný čas trávíme spolu. Je nám jasné, že i náš partner má právo na to užít si volný čas se svými kamarády. Muž potřebuje k životu nejen ženskou energii, kterou dostává ve vztahu s ženou, ale potřebuje načerpat i mužskou energii a tu nezíská nikde jinde než při setkání s kamarády. Jak žena, tak i muž potřebují k životu své přátele a setkávání s nimi. A láska? Ta právě dopřává vztahu právo na to užít si volné chvilky s přáteli, ale zároveň nás láká zpět domů ke své partnerce či k partnerovi.
milenci si vyznávají lásku
Jenže v dnešní době je hitem oddělené manželství a mnozí manželé si ho nemohou vynachválit. Každý bydlí sám ve svém bytě a navštěvují se v dohodnutých termínech, chodí spolu do kina, na společenské akce, ale domů se vrací zase každý sám. Prý mají klid a nemusí se přizpůsobovat druhému. Žena doma věčně nelamentuje nad zvednutým prkénkem na toaletě a muž v klidu přechází po různu odložené věci po bytě a je spokojen.
Nabízí se otázka. Je tohle ještě láska?