Jak na vánoční dárky pro děti a kolik utratit?

Kolik utratit za vánoční dárky?

Odpověď na tuhle otázku se často odvíjí od toho, v čem jsme vyrůstali. Ne vždy však chceme pokračovat v tom stejném, mnohdy je to právě naopak. A tak pokud váš partner vyrostl v rodině, kde se na dárcích šetřilo a prakticky na ně nebyly peníze, bude si to chtít vynahradit s vlastními dětmi a pořídit jim co nejvíce dárků. Pokud naopak byl peněz dostatek, pravděpodobně nebude mít potřebu žádné kompenzace a dárků bude tak akorát. Na rozdíl od prvního případu si bude vědom toho, že ne vše se dá změřit peněžní hodnotou dárků.
Holčičky ve vánočních pyžamech

Jaké dárky vybrat?

Pomineme-li věk dítěte a to, zda má nebo nemá vlastní přání, nejspíše budeme chtít vybrat i něco podle sebe. Překvapení, které však udělá radost i samotnému dítku. Neměli bychom však zapomínat na založení samotného dítěte. Pokud rádo čte nebo hraje na hudební nástroj, kolem mu pravděpodobně radost příliš neuděláte. Naopak pokud se nehne z hřiště, knížky ho budou spíše nudit. Vybírejte tedy kompromisem, abyste si rádi hráli s dětmi nejen vy, ale aby hračky bavily i je samotné.

Jak se s rodinou domluvit na dárcích?

V první řadě si udělejte jasnou představu o tom, kolik si přejete, aby vaše děti dostaly dárků. Zda máte představu spíše skromných Vánoc nebo štědřejších, zda dáváte přednost více malým dárkům nebo jednomu většímu. Následně se dohodněte se všemi babičkami, tetami a strýčky, abyste měli představu, jaké dárky a kolik jich vaše dítka dostanou. Jistě by vás mrzelo, kdyby byly vánoční svátky příliš chudé, na druhou stranu pokud děti dárky zahltíte, sami pomalu nebudou vědět, co vše pod stromečkem vlastně bylo, a odpadnou v půlce rozbalování.
Holčička u stromečku

Problém stereotypů.

Ne všechny holčičky si rády hrají s panenkami a stejně tak ne všechny kluky musí nutně nadchnout autíčka. Proto dbejte na skutečné zájmy svých dětí a snažte se vybrat dárky podle jejich vkusu. A abyste měli jistotu, že pro ně bude rozbalování dárků radost, ujistěte se, že i ostatní členové vědí, jakým hračkám dávají přednost.