Ideální zahrada pro vašeho kočičího miláčka

Krmítka, budky a pítka pro ptáky
Osobně mám ptáky v zahradě velice ráda. S kočkou se však každé krmítko plné slunečnice brzy promění v živý bufet. Ptáci naštěstí vstávají dříve než já. Řešením je tedy nasypat krmení do krmítek už večer, aby je měli brzo ráno k dispozici a stihli se v klidu nakrmit ještě před tím, než vypustím kočku ven.
Naproti tomu na budky pro ptáky můžete rovnou zapomenout. Prakticky je nelze zavěsit tak, aby se k nim kočka nedostala a budka byla zároveň chráněna proti větru a dešti. Kočka vyšplhá téměř po všem a tam kde nevyšplhá, se pokusí skočit z nejbližšího možného místa odrazu. Nejen že by mohli přijít o život čerstvě vylíhlí ptáčci, ale i samotná kočka by si mohla ublížit v loveckém opojení a ve snaze se k nim za každou cenu dostat.
Kočka v zahradě
Pítka pro ptáky jsou na tom obdobně jako budky. Naštěstí však po většinu roku prší a ptáčci se můžou napít i ze zalitých misek u květináčů nebo z konve plné vody či ze zbytku vody v rýně. Pokud však nastanou velká sucha, pokusíme se situaci přece jen nějak vyřešit, to už většinou záleží na vhodnosti konkrétní zahrady, zda se nám pítko povede někam šikovně umístit. Platí však to stejné jako u budky – kočka se k němu bude chtít dostat a předem musíme počítat s tím, že by si mohla ublížit. Proto buďte opatrní, kam pítko umístíte.
Pelíšek a jídlo
Kočky by potřebovaly vlastního vrátného. Jakmile se někde zavřou dveře, zaručeně jimi budou potřebovat okamžitě projít. Ne vždy jsme však pohotoví, třeba jen odběhneme na nákup nebo máme puštěný vysavač a kočičku neslyšíme. V podobných situacích by měla mít kočka k dispozici vlastní pelíšek, který ji ochrání před prudkým sluncem a deštěm, pokud zůstane pár hodin sama venku.
Kočka na budce pro ptáky
Stejně tak by měla mít k dispozici dostatek pitné vody a jídla. Je však třeba počítat s variantou, že jídlo sní cizí kočka nebo kuna, přes noc se na ně může vloudit ježek. Osobně tedy dávám kočce hlavně čerstvou vodu a jídlo jen pokud je opravdu dlouho venku, jinak se chodí najíst domů. Jednak proto, aby se najedla v klidu bez stresu z možné nevítané návštěvy a za druhé proto, abych měla přehled, kolik toho kočička snědla.