Tajemství vysokého podpatku


Jedním z důvodů, proč ženy obouvají boty na podpatku, je zvýraznění krásy jejich nohou. A to nejen stehen a lýtek, které se tím opticky prodlouží, ale zejména partiemi chodidel – kotníku, paty a nožní klenby.

Pozorujte gymnastky

Pozorovali jste někdy sportovní gymnastky při cvičení prostných, na kladině, na bradlech či cvičenky moderní gymnastiky se stuhou, s kužely, s obručí a s míčem, jak ladně se pohybují po cvičebním povrchu? Zdánlivě snadné pohyby, které ovšem bez průpravy nezvládnete. A povšimli jste si, jak u každého pohybu propínají špičku nohy tak, aby nárt vytvořil jednu rovinu s lýtkem? V podstatě vám předvádí, jaké to je, když se noha zvedne na vyšším podpatku, propnutí špičky a prstů toto simuluje naprosto dokonale.

dámská obuv

Kdyby gymnastky ponechaly svá chodidla volně plácat v pravém úhlu vůči lýtku, vypadalo by to podobně, jako když začínající potápěč skáče do vody s ploutvemi na nohou. Neohrabaně, nemotorně a spíše směšně.

Krása ženských nohou vynikne právě propnutou špičkou, tehdy se zvýrazní pata a kotník, a to díky hluboké klenbě. Tento zdánlivě nenápadný pohyb je ve skutečnosti nesmírně sexy a (nejen) muži po něm doslova šílí. Jen si všimněte, kolik jedinců upřeně sleduje krásné ženské nohy v kozačkách nad kolena https://www.botish.cz/kozacky-nad-kolena či jiných botách na podpatku. Je to pro ně nádherný zážitek a touží se k takové dívce přitulit, obejmout ji a mít ty krásné nohy ve své blízkosti.

gymnastka při výskoku

Proto muži tolik obdivují boty na podpatku, a je-li žena rozumná a užívá je zejména pro sexuální vzrušení a venku chodí spíše v obuvi bez podpatků, aby si tím nezkracovala Achillovu šlachu a nedeformovala páteř, pak je tento postup vhodný pro vylepšení partnerského vztahu. Muži pak také rádi kozačky na podpatku vyzouvají až v posteli, celí nažhavení na milování, tedy samozřejmě pokud se s nimi chodí jen v interiéru.