Legální online sledování


Netflix
 
Začnu s možná nejznámějším serverem, a to s Netflixem. Založen byl v roce 1997 a nikdo v té době pošetilému nápadu online videotéce nedůvěřoval. Navzdory všemu si našel své fanoušky a dnes má obrat až 11 miliard dolarů (k roce 2017)
 
V České republice a na Slovensku je dostupný od ledna v roce 2016 a nabízí více než 3000 filmů či seriálu. Bohužel jen třetina je obdařena českými titulky nebo dabingem.
 dálkové ovládání
Na Netflixu najdete spoustu originálních titulů natočené přímo pro tento web. Mimo jiné sem patří například 13 důvodů proč, Strange Things a Orange is the new Black. Jediné země, kde není umožněno uživatelům sledovat tento web je Čína, Severní Korea a Sýrie. Za dobu své působnosti vyhrál tři ceny.
 
To je všechno hezké, ale kolik to stojí? Nejlevnější tarif, který umožnuje sledovat obsah jen na jednom zařízení stojí 199 Kč. Zlatá střední cesta za 249 vám dovolí sledovat Netflix na dvou zařízeních zároveň. Čtyři zařízení vám dovoluje až nejdražší verze za 319 Kč. Tarif platí po dobu jednoho měsíce. Ale nezoufejte! Můžete si vyzkoušet jeden měsíc zdarma.
digitální tv
 
HBO
 
Konkurencí výše zmíněnému webu je videotéka stejnojmenného televizního programu.  Zde můžeme najít archiv všech odvysílaných pořadů na televizní stanice. Jedním z důvodů oblíbenosti je dostupnost dnes nejsledovanějšího seriálu Hra o trůny anebo další oblíbený komediální seriál Teorie velkého třesku. I zde můžete využít služby prvního měsíce zadarmo. Pokud váš měsíc vyprší, ale vy se nebude chtít vzdát svého účtu, je možné prodloužit ho za 130 Kč za měsíc.
 
Amazon Prime
 
V roce 2006 vznikla poslední online videotéka, o které se zmíním. Ano podobnost s internetovým obchodem Amazon není náhodná. Repertoár stránky je sice chudší, ale i zde najdeme celkem slušný výběr společně s originálními tituly.
 
Mezi nejoblíbenější videa patří  Sneaky Pete, Catastrope a Transparent.