Jak bojovat proti hmyzu v létě?

Hmyz – to je snad nejhorší věc v období léta nejen proto, že je otravný, ale také protože když nás hmyz poštípe, bolí to, nemluvě o tom, že má někdo na bodnutí hmyzem alergii a může to způsobit dost nepříjemné zdravotní komplikace. Jak se před takovým hmyzem ale v létě chránit? Existuje vůbec nějaká možnost předejít tomu, aby nás hmyz neotravoval a bolestivě nebodal? 

Komár

Všichni víme, že existují různé repelenty a spreje na hmyz, ty však někdy bohužel nefungují a stane se, že na vás hmyz půjde i přestože jste repelentem nastříkaní. je to z toho důvodu, že hmyz si postupně na složky repelentu zvyká a už pro něj není sprej tolik účinný a nepříjemný, jako tomu bylo po jeho vynalezení. Proto se mnohdy stává právě to, ze repelent nefunguje. Ovšem stále existují repelenty, které fungují a proto se vždy poraďte s někým zkušenějším, kdo vám poradí, jaký repelent použít. Mnohem účinnější je ale moskytiéra. Mimo to si zkuste také repelentem postříkat oblečení, je přímo takový repelent, který se smí stříkat na tyto věci, nebo s ním obstříkáte místo, kde nechcete, aby letěl hmyz a máte o klid postaráno.  

Další možností je vyhýbat se místům s vodou, kde je otravného hmyzu nejvíce, nebo zkrátka hmyz zabít, protože takhle se s ním rozloučíte jednou pro vždy. 

Síťka proti komárům

Velmi účinné jsou také elektrické přístroje proti hmyzu, které se hodí do uzavřených místností, kde do přístroje vložíte čtverec napuštěný odpuzovačem na hmyz a celý přístroj zasunete do zásuvky. Počkáte, než se čtverec uvnitř zahřeje a máte po otravném hmyzu. Hmyz se otráví a umře. Toto je podle nás nejvíc účinný postup, jak se zbavit hmyzu uvnitř domu, kromě síťky proti hmyzu. Pro lidi to totiž není škodlivé a nic ani necítíte, vše cítí jen hmyz a za pár minut máte zkrátka klid. Jak jednoduché! 

Poslední možností je také používat vhodné oblečení, ale komu se chce nosit dlouhý rukáv v létě?