I barva kůže se dá měnit

Barva kůže, stejně jako ostatní věci týkající se těla, jsou nám z velké části geneticky dány. Leccos se dá díky moderním metodám a zásahům plastických chirurgů pozměnit a vylepšit. Ale jsou také věci, se kterými se nedá nic jiného, než se smířit. Jednou z nich je barva kůže. Její odstín je podmíněn spoustou věcí. Ti, co mají problémy se opálit, závidí těm, kdo mají pokožkou přirozeně snědou, jiní zase chtějí kůži světlejší .

hezká blondýna

V dobách dávno minulých byla krásná ta žena, která měla bílou pleť, tedy vyhýbala se přímému sluníčku a ukrývala se před ním pod slunečníkem, jen ta byla považována za vznešenou. Rozdíl mezi dívkami z dobrých kruhů a dívek z prostého lidu byl patrný na pohled. Otázkou ovšem zůstává, které se více líbily mužům.

Dnešní doba je přesným opakem, snědé opálení je to, po čem ženy touží. Ale ne každému bylo dáno, aby mohl trávit hodiny na slunci a přitom se nespálit. Je to otázka pigmentu. Určitě jste si všimli, že přírodní zrzky mají bílou pleť a na slunci je jen stěží najdete. A pokud přeci jen, tak zakryté vrstvou ochranného krému.
portrét ženy

Naopak ti, kteří mají tmavé vlasy, se většinou perfektně opalují, a nemusí se zrovna moc namáhat, prostě jim to jde tak nějak samo od sebe. Pokud nechcete čekat na dovolenou a doufat ve slunečné dny a toužíte mít správnou barvu pokožky po celý rok, pak vám toto umožní solárium. Dnes už se jedná o bezpečný způsob opalování, i když dobu byste měli přizpůsobit typu své pokožky. Zkusit také můžete samoopalovací krémy, i když zde je třeba dbát na rovnoměrné a pečlivé rozetření.

Co se týká obličeje, tak jeho přirozený vzhled a barvu docílíte nejen opálením, ale i vhodným make-upem. Odstín byste, milé dámy, měly volit podle toho, jaký jste typ, neměl by být příliš nápadný a ani by neměl se zbytkem kůže vytvářet nesoulad. Stačí jednoduchý pokus, použít na kousek hřbetu ruky.