Roadtrip po městech Itálie

Náš roadtrip po Itálii započneme v Benátkách, dále navštívíme Bolognu a Florencii a výlet zakončíme slavnostně v Římě. Zkrátka pojedeme od severu k jihu, abychom nevynechali nic důležitého a nemuseli se zbytečně vracet.
kanál v Benátkách

Benátky

·         K cestování po Benátkách můžete zvolit pro nás zcela netradiční způsob dopravy. Když se poplavíte loďkou kanály, dostanete se téměř kamkoli, kam budete potřebovat. Zakotvěte u některého z kostelů nebo paláců, kterých je v Benátkách tolik, že je člověk ani na prstech nespočítá. Nejvýznamnějšími z nich jsou kostel Svatý Marek nebo Dóžecí palác, na kterých můžete vidět byzantské prvky

Bologna

·         Ti z nás, kteří jsou slabší v historii, mají Bolognu spojenou s boloňskými špagetami. Můžete tu ovšem „ochutnat“ mnohem víc. Nachází se zde Boloňská univerzita, která byla vystavěna roku 1088, což z ní dělá největší univerzitu na světě. Kdo má špatné vzpomínky na studentská léta, může navštívit některou z mnoha místních bazilik. Jednou z nich je například Bazilika svatého Dominika, která je, jak již název napovídá, silně spjata s dominikány.

Florencie

·         Ten, kdo nenavštívil Florencii, jakoby v Itálii nikdy nebyl. Město bývalo domovem mnoha světoznámých umělců. Není tedy divu, že zde na jejich počest vzniklo velké množství muzeí a galerií. Na prohlídky si předem vymezte několik dní, jelikož jsou hojně navštěvovány a mohou se pochlubit velkým množství exponátů. Pokud byste stáli o co největší příval dojmů, navštivte místo Galleria degli Uffizi, což je galerie přímo v prostorách paláce.
část kolosea

Řím

·         Co by to bylo za roadtrip po Itálii, kdybychom vynechali její hlavní město, Řím, a samozřejmě jeho největší dominantu, Koloseum. Stavba pochází z roku 80. Přetrvala tedy 20 století a my se dnes můžeme pokochat pohledem na ni. Rozhodně také nezapomeňte navštívit chrám Pantheon, který je mnoha odborníky považován za nejdůležitější antickou budovu. Výlet můžete završit zastávkou u jedné z fontán.
Ti z Vás, kteří by měli ještě energii, nechť pokračují na jih a navštíví okouzlující Neapol!