O kočičkách

Dneska bych se v tomto článku chtěla věnovat kočkám. A jaký je rozdíl mezi chováním koček a psů. Kočky jsou totiž často dost svéhlavé a dělají si v podstatě co chtějí. Málo kdy je něco naučíte, myslím nějaký povel, aby vás poslechly. Ale jsou kočky, které se dají vycvičit, například na čichací kobereček. To je takový kobereček, do kterého se nasypou různé odměny (šunka, granule, maso) a pes, nebo kočka je v koberečku hledá. Nebo existují různé hračky pro kočičky. Naše mají třeba úplně nejraději kousek mašličky z papíru zavázanou na provázku a kočička si s ním hraje. Běhá za ním, skáče za ním atd.…kočky se stravují kdykoli se jim zachce, teda alespoň u nás doma.

koťátko

Mamka je někdy krmí klidně i 5x denně což je podle mě až moc. Ale pes by se měl krmit pouze 2x nebo 1x denně. Výjimkou jsou štěňata, kterým se jídlo rozděluje do 3-4 porcí. Dospělý pes se stravuje jen 2x ale ideálně jen 1x denně a to večer. Psi chtějí být většinu času s pánem, ale kočka si běhá, kde chce, občas si k vám také lehne a přitulí, ale většinou si běhá někde po venku, pes je neustále s vámi a snaží se vám ve všem vyhovět. Vždycky jsem si myslela že pes a kočka nemohou být nikdy kamarádi, ale jde to. Když si zvykají odmala. Náš pes, když byl ještě štěňátko, neustále našeho dospělého kocoura obtěžoval.

pes

Proto si myslím že je nejlepší zvykat na sebe štěně a koťátko. Ale i náš dospělý kocour si na našeho psa nakonec zvyknul. Když to bylo malé štěňátko, neustále kocoura obtěžoval. Čichal mu k zadku, pacičkami po něm hrabal, protože si s ním chtěl hrát, ale nyní ho už respektuje, dokonce vedle sebe i spí. Občas našeho kocoura pes ještě obtěžuje, ale když mu kocour dá dostatečně najevo, že se mu to nelíbí, tak toho okamžitě nechá. Respektují se a občas našeho kocoura přistihnu, jak našemu pejskovi oblizuje ucho. Takže u nás doma určitě neplatí pravidlo, že kočka se psem se nikdy nesnesou!!