Můj milovaný má rakovinu – jak ho podpořit?

Rakovina fyzicky útočí na pacienta a útočí na psychiku těch, kteří doprovázejí nemocného. Pečovatelé jsou velmi často diagnostikováni s úzkostnými poruchami, posttraumatickou stresovou poruchou (PTSD) a poruchami nálady, včetně deprese. Jsou doprovázeny ohromnou únavou, kterou je pro ně těžké cítit, a neustále žijí v silném napětí. Kromě toho boj s nemocnicí a finanční realitou znamená, že každý den je naplněn strachem z budoucnosti ve všech dimenzích. Neznají něco jako čas pro sebe, nebo to, že si dovolí trochu potěšení, starají se o nemocného a zde platí, čím větší odhodlání, utrpení a vyčerpání, tím větší obdiv a sociální uznání.
držící se ruce
Někdy onemocnění zhoršuje vztah mezi pacientem a pečovatelem, který je ovlivněn jak nemocí, tak situací, ve které se obě strany ocitnou, náhlé, nežádoucí změny životního stylu, emoce doprovázející obě strany. To také zatěžuje mysl pečovatelů, kteří se potýkají s vinou.
Je pravda, že nemocní jsou nejdůležitější, ale na sebe byste neměli zapomenout. Nemoc má dopad na fyzické a duševní zdraví pečovatelů. Abychom mohli poskytnout podporu blízkým, je stejně důležité starat se o sebe. Žádost o pomoc – ať už ve fyzické nebo emoční podpoře od důvěryhodných lidí ve vašem bezprostředním prostředí je důležitým prvkem pocitu, že nejste v této situaci sami. Dělat malé věci pro sebe, jako je jít na kávu nebo film bez viny, je nesmírně důležité, i vy potřebujete odpočívat, zůstat sám, udělat něco příjemného pro sebe. Pokud se děje něco špatného ​​trvale pociťujete depresi, smutek, hněv, stojí za to se obrátit na odbornou pomoc psychologa nebo psychoterapeuta.
lidské buňky
Při péči o pacienty je velmi důležité udržovat rovnováhu. Je zřejmé, že pacient je v popředí, ale je důležité zajistit si prostor pro sebe. Setkání s kolegy a přáteli může být způsobem, jak se odtrhnout od každodenního života, a být zdrojem podpory, například prostým nasloucháním, někdy sdílením vašich zkušeností a rad. Kromě toho existují také speciální podpůrné skupiny, kde vám zkušenost s přítomností lidí, kteří se potýkají s podobnými obtížemi, umožňuje najít komunitu a pocit, že nejste sami v této nerovné bitvě.