Mlsáme, ale zdravěji

Čokoládu k životu nepotřebujeme, a pokud ano, jedná se pouze o ty nejakutnější případy. Stejně tak to ale je se slanými pochutinami, sladkostmi nebo kávou. Pokud se přeci jenom nedokážete smířit s faktem, že už si nikdy nepochutnáte na sladké tabulce čokolády nebo čerstvě upražené kávě, zkuste je nahradit zdravější alternativou.

Sladké vyhledáváme ve vypjatých situacích, když jsme nervózní, nudíme se nebo jsme smutní, v takových chvílích myšlenky z hlavy spolehlivě vypudí něco dobrého na zub. Ne nadarmo se říká, že čokoláda obaluje nervy. Zvláště ženy svůj sladký rituál opakují poměrně často. Ovládnout chutě na sladké se mnohým z nás nepovede, naštěstí je ale můžeme nahradit zdravějšími variantami, se kterými si osladíme život stejně dobře a navíc se ušetříme zděšeného pohledu na váhu.

Takže co dělat, když…

…nás přepadnou nezvladatelné chutě na sladké?

sušené ovoce

Proč si hned odpírat třeba čokoládu? Rozhodně ale ne tu mléčnou, raději sáhněte po vysokoprocentních čokoládách nebo müsli tyčince obalené v tmavé čokoládě. Na nervy funguje stejně dobře, a přitom obsahuje daleko menší podíl kalorií a přidaného cukru. Chutě na sladké můžete přemoct i sušeným ovocem…sušené fíky, datle nebo švestky jsou tak slaďoučké, že na čokoládu rázem zapomenete.

… si chci vzít k dobrému filmu brambůrky nebo popcorn?

Křupavé brambůrky za čerstvou zeleninu asi jen tak nevyměníte. Pokud tedy nedáte za žádnou cenu dopustit na touhle kalorickou bombu, zkuste alespoň bramborové lupínky nahradit zeleninovými. Kombinace křupavých bramborových lupínků, tuku a soli je tak opojná, že jich mnohdy sníme daleko víc, než jsme původně zamýšleli.

…si ráno nedokážeme představit bez kávy

hrnek kávy

Káva čas od času může být pro naše tělo i přínosná. Ovšem pravidelná konzumace silné černé kávy není pro náš organismus zrovna nejzdravější. Raději tak sáhněte po šálku dobrého zeleného čaje, který obsahuje rovněž povzbuzující látky.