Kroky, kterými lze ušetřit ve vaší domácnosti

Každý by asi začal tím, že by zmenšil zapínání světel na minimum, nebo by přestal svítit úplně, to stejné by dělal s jinými spotřebiči, které si berou nějaký tel elektrický proud. Ovšem někdy není potřeba dělat tak radikální řešení, postačí se jen občas trochu zamyslel o rozdělování peněz.
mince a budík
Klasický a starý druh žárovek je doslova a do písmene žrout většiny elektřiny. Svícení vás přijde ročně až na tisíce korun, přitom se dá na tak velkých výdajích ušetřit tak mnoho. Jestliže nahradíte staré žárovky úspornými, náklady na svícení se vám sníží až o osmdesát procent, což není zrovna málo. Vhodné se si koupit žárovku která je na pomezí spotřeby, výkonosti a rychlosti rozsvícení. Nikdo nechce čekat i minuty na rozsvícení světel. Můžete také zainvestovat mnohem více a vyměnit žárovky za LED světla, které spotřebovávají ještě deset krát méně energie a dokáží rozsvítit místnost stejně dobře, jako ty žárovky klasické.
Dobře strukturované a promyšlené vytápění vám může ušetřit dalších několik tisíc korun. Pořiďte si správné nástroje pro regulaci teploty, aby se vám nestávalo, že přes den trpíte zimnicí a naopak, že přes noc se potíte nesmyslným horkem. Teplota se bude sama nastavovat a upravovat a termostaty vám budou dům udržovat v příjemné pokojové teplotě. Pokud odjedete na delší dobu pryč, můžete topení nastavit jednoduše na minimální teplotu a nechat dům temperovat.
inteligentní domácnost
Nenakupujte zbytečnosti! Před tím, než něco vložíte z regálu v obchode do vašeho košíku si nejdříve rozmyslete, jestli uvedenou věc opravdu potřebujete a jestli ji opravdu využijete například na vaření. Nevyužité věci se obvykle zkazí, a vy tak vyhodíte zbytečně peníze ven košem.
Choďte méně do restaurací. Pokud navštěvujete často kavárny a restaurace, udělejte z toho spíš příležitostné setkání. Více si vařte věci doma, nakonec tak můžete ušetřit i dost velkou částku.