Jak na řez kovových materiálů

Při rekonstrukcích a jiných stavebních a průmyslových pracích a činnostech je potřeba často řezat kovové materiály, jako kupříkladu trubky z ocele, ale i takové další kovové materiály, jako jsou bronz, mosaz, případně i nerezová ocel. Pro řezání kovových materiálů je určený vysoce kvalitní pilový kotouč na kov. Na našem trhu jsou v nabídce například HSS pilové kotouče na kov, které jsou doporučovány zpravidla na řezání plných kovových materiálů. Tyto pilové kotouče jsou vyráběny z vysoce legované a rychlořezné oceli, čímž získávají značnou pevnost a vysokou odolnost vůči poškození a opotřebení, nebo i případnému prasknutí.

Práce s kovem

Povrchově jsou pilové kotouče na kov navíc ošetřeny tenkou vrstvou TIN materiálů, nebo mohou být povrchově upraveny kysličníkem uhličitým, který vytvoří oxidaci pilového kotouče. Takovéto povrchové úpravy pilových kotoučů na kov jsou zárukou jejich vysoké odolnosti vůči oděru, poškozením a poškrábáním. HSS pilové kotouče na kov jsou vyráběny i s rozličným typem jejich ozubení. Z nabídky HSS pilových kotoučů určených k řezání kovů jsou i dělící pilové kotouče na kov. Tyto pilové kotouče jsou velice oblíbené u zákazníků pro jejich prvotřídní mechanické vlastnosti a obzvláště vysokou tvrdostí materiálu a odolností vůči poškození a únavě materiálu.

Řezání kovu

Je to dáno tím, že při výrobě těchto pilových kotoučů na kov byl přidán do směsi oceli i wolfram a molybden, což zajišťuje zachování stálé tvrdosti a odolnosti použitých materiálů i při velikých zatíženích při řezu kovů. HSS dělicí pilové kotouče na kov jsou obvykle používány z některých řezacích strojů k řezání takových materiálů z kovů, jako je mosaz, ocel, anebo bronz. Další nabídkou pilových kotoučů na kov jsou rovněž segmentové pilové kotouče na kov. Kromě již zmíněné oceli jsou k výrobě pilových kotoučů na kov využívány i různé litiny a barevné kovy.