Domácí šití: o deset úrovní výš se správnou krejčovskou pannou!

Milé švadlenky, máte našito tolik povlaků na polštáře, že byste mohly okamžitě vybavit hotel? Všechny děti z okolí jste obšily od hlavy po paty? Tak to je nejvyšší čas začít konečně myslet i na sebe a pustit se do všech těch úžasných šatů, které jste celou dobu přeskakovaly s myšlenkami, že je stejně nemáte kam nosit. Říkáte si ale, jak si vytvořený model vyzkouším, když nemám k ruce nikoho, kdo by na mě zašpendlil problematická místa? Jak na sobě vychytám všechny detaily?

S jakýmkoliv střihem, který má perfektně sedět na vaši postavu, vám pomůže krejčovská panna.

krejcovska panna

Jedná se o bustu lidské postavy postavené na stojánku nebo podstavci a potažené měkkou tkaninou, do které snadno zapíchnete špendlík. Vybrat si můžete variantu v různých konfekčních velikostech nebo si pořídit nastavitelnou pannu, kterou si můžete upravit na míru, což oceníte, pokud je vaše postava vše, jen ne konfekční – například máte některý z tělesných obvodů výrazně menší nebo větší, než s jakým počítá průměrná konfekční velikost.

Prima obchod má v nabídce krejčovských pann opravdu bohatý výběr a nezapomněli ani na bustu pánskou a dětskou, což shledáte jako geniální pomůcku, pokud další členové vaší rodiny nedokáží postát v klidu, když na nich zrovna potřebujete upravit nejnovější model. A možnost vytvořit model přímo na krejčovské figuríně vám otevírá nekonečný svět kostýmů oblíbených superhrdinů vašich dětí, na kterých se můžete vyřádit do detailů!

Na co si při koupi krejčovské panny dát pozor?

siti

Pokud ji chcete využít primárně k šití, určitě nepodceňovat hmotnost a stabilitu. Příliš lehká panna by se mohla pod tíhou látky snadno převrátit, a věnujte pozornost také bytelnosti stojánku. Kvalitní krejčovská panna vám práci mnohonásobně usnadní a pokud zrovna nebude “v pracovním zápřahu”, nádherně poslouží jako vkusná dekorace do interiéru!