Co na vás čeká v domě v původním stavu


Zdědili jste dům po prarodičích v původním stavu, z doby konce osmdesátých let, a váháte, zda se pustit do jeho komplexní rekonstrukce? Jestliže je tu již natažená kabeláž elektrických rozvodů v mědi a jsou zde nové jističe v elektrickém rozvaděči, můžete mít důvod rekonstrukci oželet a pustit se maximálně do výměny oken a kuchyňské linky, ale mohou vás tu potkat ještě některé události, s nimiž jste dosud nepočítali.

vodovodní baterie

Rozvody vody v pozinku – zjistili jste, že vám odtéká voda z vodovodní baterie malým tlakem a připadá vám, že může být závada v pákové baterii? Ve skutečnosti může být problém ve vodovodních trubkách, zejména pokud jde o velmi tvrdou vodu. Zejména teplá voda uvolňuje vápenité ionty a ty se usazují na vnitřní stěně potrubí tak intenzivně, že jej zanesou a zúží průtok vody na minimum. V takových situacích se vyplatí provést výměnu rozvodů a nahradit je moderními trubkami a armaturami z polypropylenu.

plechový radiátor

Bojler – představte si, že se sprchujete a naráz se zastaví přísun teplé vody. Závada evidentně spočívá v jejím ohřevu, tedy v tomto případě například v bojleru. Jestliže se tu bojler nikdy nečistil, a jde o tvrdou vodu, může být nádoba na vodu zanesena vodním kamenem. Ze zkušenosti víme, že v některých oblastech se tu za pár let v osmdesátilitrovém bojleru nakumuluje až deset kilo vodního kamene.

Radiátory – jak jsou na tom vaše radiátory ústředního topení? Topí dostatečně výhřevně? Nepotřebují vyčistit tlakovým kompresorem? Dejte to na vědomí instalatérům z Prahy Kanalizace instalatéři, kteří do systému vpustí zařízení Ropuls Roclean a vaše topení zas pofrčí jako nové.

Plynový kotel versus krb – nechtěli byste v rámci rekonstrukce přejít na topení dřevem a zbavit se drahého vytápění zemním plynem? Ke krbu či krbovým kamnům lze připojit i podlahové topení s výměníkem a máte úsporný systém a navíc velmi příjemný a komfortní.