Co by nemělo chybět v žádném autoservisu?

Vůbec nezáleží, zda patříte mezi milovníky automobilů a jejich opravě se věnujete ve volných chvílích nebo jste zkušený automechanikem a se servisem automobilů máte několikaleté zkušenosti. V obou případech je vlastní autoservis tou správnou volbou. No ne? Proč nespojit váš koníček, kterému se věnujete pouze ve volných chvílích s životností, která bude navíc i slušně vydělávat a přinese do rodinného rozpočtu několik desítek tisíc ročně. Je však zapotřebí počítat z vyššími finančními náklady při realizaci takového snu. Jak postupovat? Co je potřeba zařídit a jak se vlastně staví zákon k domácí autodílně?

práce na podvozku

Domácí autodílna z pohledu zákona

Pokud si skutečně chcete pořídit jako živnost autoservis, je zapotřebí slnit několik zákonných podmínek. Tou první je výběr vhodného místa, což nebývá vždy snadné. Je zapotřebí si uvědomit, že servis automobilů není zrovna čistým provozem, proto zvažte umístění v blízkosti obytných a kancelářských budov. Lidem v blízkosti vašeho autoservisu byste mohli být velmi rychle trnem v oku kvůli hluku a případnému zápachu. Objekt by měl splňovat všechny bezpečnostní, stavební a hygienické normy. Je také dobré, pokud jsou v blízkosti parkovací místa a objekt je dobře čitelný. Je zapotřebí, aby byl autoservis odpovídajícím způsobem označen. A v neposlední řadě je zapotřebí určit odpovědnou osobu, která bude dohlížet na celkový provoz.

automechanik při práci

Vybavení, bez kterého se v počátcích neobejdete

Zákon už nijak více nespecifikuje vybavení autodílny, je tedy na uvážení a finančních možnostech provozovatele, jaké vybavení do své dílny pořídí. Základní kousky, bez kterých se neobejdete, není asi zapotřebí nijak složitě představovat. Slyšeli jste ale už o startovacím vozíku, hydraulickém detektoru vůlí, olejovém hospodářství nebo o mobilní pískovačce. Mobilní pískováčka půjčovna nabízí velmi výhodné podmínky, přesvědčte se sami!