Čištění koberců Praha špičkovým strojem

Jestliže uvažujete o vyčištění koberce nebo sedací soupravy, měli byste zvážit, jakým strojem firma disponuje, a jaké v této souvislosti nabízí služby. Řada firem se stále spoléhá na klasické hubice s tryskou, což je jednak náročné pro samotnou obsluhu, a bohužel to nepřináší žádoucí efekt. Sací podtlak v úzké hubici totiž není natolik dostačující, aby odsál veškerou špínu usazenou mezi vlákny, kterou tvoří ve značném rozsahu tuková složka. Výsledek práce zkrátka není optimální. Výjimkou je v tomto směru revoluční systém Rotovac.ručně tkaný špinavý koberec

Proč Rotovac

Již samotný název napoví, že jde o rotující hlavici, využívající vakuem (Roto – vac) vytvořený silný podtlak. Na plochu koberce je nanesena čisticí směs, která je zároveň mechanicky, rychlostí až 250 otáček za minutu, vnášena několika kartáčky mezi vlákna a následně pod vysokým tlakem odsávána. Otáčky čisticí hlavy sou regulovatelné a volitelné podle typu povrchu a tím pádem lze systém využít na všechny druhy koberců s umělým či přírodním vláknem.

  • Kromě koberců lze tímto způsobem čistit i čalounění pohovek, křesel, zdravotní i obyčejné molitanové matrace a samozřejmě i pevné povrchy, jako např. dlažbu nebo vinyl.
  • Nejste omezeni vodorovnou plochou, stroj se dá využít i na svislé směry, např. schodiště a lemovky koberců.
  • Systém je patentován, vznikl ve Spojených státech Amerických a v současné době se jedná o jeden z nejúčinnějších nástrojů pro čištění podlahových krytin.
  • Rotační hlava nepoškozuje vlákna koberců. Výsledek předčí mnohá očekávání zvláště tam, kde se s ním lidé setkávají poprvé.
  • Doporučuje se provádět čištění pravidelně, přibližně jednou až dvakrát za rok, v závislosti na znečištění krytiny.

boty na koberci
Pořízení samotného stroje vás vyjde na téměř sto tisíc korun a tak je pro většinu z nás efektivnější nechat vyčistit celý byt včetně sedacích souprav a matrací jednou či dvakrát do roka specializovanou firmou. Cena služeb čištění koberců Praha je natolik nízká, že se stále vyplatí, než investice do výrobku, který využijete jen velmi sporadicky.