Jak řešit poruchy erekce

Jestli existuje nějaké téma, o kterém se muži neradi baví, pak je to zajisté otázka erekce, respektive poruchy erekce, problémy s ní spojené, či ztráta plodnosti, a podobně. Ovšem, ač se jedná o velmi choulostivé a citlivé téma, faktem je, že některými formami poruch erekce trpí až každý třetí muž, a to již ve věku čtyřiceti let. Přestože není lehké o tomto problému mluvit, jeho ignorování, či neřešení může mít až fatální následky, mezi které patří například ztráta plodnosti. Mnoho mužů si však neuvědomuje, že tento citlivý problém mohou řešit i bez lékařského, odborného dohledu, a mnoho z nich třeba neví, jak tomu předcházet, či jaké mohou být příčiny poruchy erekce.

poruchy erekce

Mezi ty nejčastější příčiny se řadí v první řade příliš vysoké množství požitého alkoholu, nebo jiných, omamných látek. Dále pak svou vinu nese také psychická stránka jedince, tedy například dlouhodobé vystavování se stresu, úzkostem, nebo depresím, může vést k problémům s erekcí. Dále pak nervozita patří mezi běžné příčiny náhlého selhání erekce. Největší faktor, ovlivňující kvalitu erekce, je mužský pohlavní hormon – testosteron. Ten, ač je ho během dospívání v těle dostatek, ubývá spolu s věkem, a jeho hladina se neustále snižuje. To může vést až ke ztrátě plodnosti, neřeší-li jedinec tento problém.

léky

Ale jak to řešit? Samozřejmě jsou zde konkrétní léky na předpis, ty ovšem nejsou vhodné například pro lidi trpící cukrovkou, či kardiovaskulárními problémy. Právě proto jsou zde další možnosti, jako například vitaminový komplex, bylinky, nebo doplněk stravy na erekci. Tyto prostředky pak obsahují různé přírodní, podpůrné látky, jako je například L – Arginin, nebo L – Karnitin. Právě tyto látky jsou pak užitečné i pro jedince, který netrpí žádnou formou poruchy erekce, jelikož přispívají ke zlepšení prokrvení svalů, i k lepšímu imunitnímu systému. Tyto doplňky jsou navíc volně prodejné, a jsou tak dostupné pro každého.